piątek, 14 kwietnia 2017

Książki Opowiem Ci mamo co robią auta i Opowiem Ci mamo co robią statki

Prawie rok temu w naszym domu, w formie prezentu pojawiła się książka "Opowiem Ci mamo co robią auta". Mały miał wtedy 2,5 roku i dopiero zaczynał sklejać proste zdania.
Książka ma bardzo dużo różnych, kolorowych ilustracji, i jednocześnie bardzo mało tekstu. Jedno zdanie na stronę- wskazówka w postaci rymowanki co można poszukać na rysunku. Daje to możliwość wymyślenia każdorazowo innej historii do tego samego obrazka. Dodatkowo do stworzenia opowiadania nie koniecznie jest potrzebny rodzic, tak jak jest to w przypadku zwykłej książki z opowiadaniami, gdzie rysunki są tylko dodatkiem do treści (którą trzeba umieć przeczytać).  W książkach serii "Opowiem Ci mamo..." to obrazki stanowią podstawę do opowiadania. W naszym przypadku książka bardzo fajnie się sprawdziła, po roku nadal jest pierwsza w kolejce do "czytania" ;) . Nie dawno dokupiliśmy "Opowiem Ci mamo, co robią statki" do kolekcji. Niczym nie ustępuje książce o samochodach.


Polecam tą serię dla dzieci od dwóch lat- pięknie uczy spostrzegawczości oraz opisywania własnymi słowami przedstawionych sytuacji. Dzięki temu, że na każdej stronie dużo się dzieje, bardzo szybko są przyswajane nowe słówka potrzebne do opowiadania.

Jeśli znacie inne równie ciekawe wydania dla dzieci zostawcie informację w komentarzu.

Poniżej poglądowe zdjęcia co można znaleźć w środku tych książek:

Opowiem Ci mamo co robią auta
  
 Opowiem Ci mamo co robią statki
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz